Nasze produkty dowozimy do Klientów warszawskiego Tarchomina, Choszczówki i ok 5km .

Złóż zamówienie do 19:00 a dostawa będzie u Ciebie następnego dnia.

MANGO - jak obrać 0

Jak w łatwy sposób pokroić mango?

Mango ma jedną sporą i płaską pestkę, umiejscowioną w samym środku owocu. Gdy nauczymy się, co należy z nią robić, reszta rzeczywiście stanie się przysłowiową "pestką".

Pamiętaj, zawsze używaj czystego noża oraz deski do krojenia, gdy obierasz mango. Zawsze też bardzo dokładnie myj ręce i czyść wszystkie przyrządy kuchenne zanim użyjesz ich do obróbki owoców i warzyw, zwłaszcza jeśli wcześniej miały kontakt z mięsem.

Zawsze myj mango, zanim je pokroisz.

KOSTKI MANGO


1. Postaw mango pionowo na desce i przytrzymaj w tej pozycji palcami. Ustaw nóż na szerokości 1/4 i ukrój owoc. Następnie obróć mango i wykonaj identyczne cięcie nożem z drugiej strony. W taki sposób otrzymujemy dwa owalne kawałki, które wykorzystamy do dalszego krojenia, oraz środkowy kawałek, którego przeważającą część stanowi pestka.

mango_kostka_1


2. Obydwa owalne kawałki kroimy w następujący sposób: bardzo delikatnie tniemy nożem równoległe paski, jednocześnie uważając, by nie uszkodzić skórki owocu. Następnie przekręcamy owoc o 90 stopni i ponownie wycinamy równoległe paski. W rezultacie tworzy się wzór szachownicy.

mango_kostka_2

 

3. I w tym momencie masz do wyboru dwie metody: albo wydłubujesz łyżką pokrojony w kostkę miąższ z wnętrza skórki,

mango_kostka_3

albo wypychasz wnętrze owocu naciskając palcami skórkę, a potem odrywasz kosteczki od skórki za pomocą noża lub łyżki.

mango_kostka_4

 

Wskazówka: Jeśli przepis, którego używasz, wymaga zrobienia kostek mango, w punkcie nr 2 zrób cięcia bliżej siebie, by kawałki owocu były drobniejsze. Wtedy nie będziesz musiał rozdrabniać ich dodatkowo na desce do krojenia.PLASTERKI MANGO

1. Odkrój 2 kawałki mango omijając pestkę.

krojenie_mango_1

 

2. W obydwu uzyskanych kawałkach owocu wykonaj delikatne równoległe cięcia, tak by powstały paski. Uważaj, by nie przekroić skórki.

krojenie_mango_2

 

3. Wydłub łyżką powstałe z miąższu plasterki.

krojenie_mango_3

 

Smacznego!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl